DS1848E-050+
ALIXIN STOCK (HONG KONG) CO., LIMITED
Contact Now
DS1848E-050+
Digital Interface : Serial (2-Wire)
Operating Supply Current : 1 mA
Product Category : Digital Potentiometer ICs
Mounting Style : SMD/SMT
Taps per POT : 256
Resistance : 10 kOhms, 50 kOhms
Wiper Memory : Non Volatile
Package / Case : TSSOP-14
Maximum Operating Temperature : + 95 C
Packaging : Tube
Series : DS1848E
Operating Supply Voltage : 3.3 V, 5 V