DS1806E-010+
ALIXIN STOCK (HONG KONG) CO., LIMITED
Contact Now
DS1806E-010+
  • 1
Digital Interface : Serial (3-Wire)
Operating Supply Current : 1.3 mA
Temperature Coefficient : 750 PPM / C
Product Category : Digital Potentiometer ICs
Mounting Style : SMD/SMT
Taps per POT : 64
Resistance : 10 kOhms
Wiper Memory : Volatile
Package / Case : TSSOP-20
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Packaging : Tube
Tolerance : 20 %
Series : DS1806E
Operating Supply Voltage : 2.7 V to 5.5 V